Sedarapet, Villianur, Pondicherry
GST No. 34AAFFL6038E1ZJ
Call 08047653211 91% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
Product Brochure
| Shape | Oval |
| Cap Type | Open Top |
| Number of Cavities | 0 |
| Size | Large |
| Material | Tin |
| Thickness | 0.20mm |
| Capacity | 100 ML - 500 ML |
| Usage | Food Store |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Material | Tinplate |
| Shape | Rectangle |
| Cap Type | spout cap |
| Capacity | 1 kg, 1 Kg |
| Thickness | 0.23mm |
| Weight | 150gm |
| Surface Finish | Printed |
| Contents Type | Ghee |
Food grade Ghee packing metal tin container available capacities 500ml, 1 lit, 2 lit,, 3 lit, 4 lit and 5 lit
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
| Shape | Rectangular |
| Box Capacity | 500 gms |
| Material | Metal |
| Type | Box |
| Surface Finish | Glossy |
| Thickness | 0.22 mm |
View Complete details